Sunday, February 10, 2013

Sepse te diele ka vetem nje!

Sikur  java te kishte dy te diela,me siguri qe ne njeren prej tyre do zgjohesha heret, do laja e shplaja, tundja e shkundja, pastaj do dilja te tregu e do blija perime te fresketa, po dhe nje tufe lule, pastaj do gatuaja, do pastroja qelqet, do ndrroja dheun e luleve ne ballkon...
Por ja qe e diela eshte nje dhe vetem nje. Ndaj keto punet e mesiperme mund te lihen per ndonje dite tjeter... Kur te vije pranvera ndoshta. Atehere dhe kur vertete ia vlen te ndrrohet dheu i luleve. Sepse tani ne dimer te dielat me te bukura jane ato kur ushtoj hoby-n tim me te madh: dembelizmin. Ore te tera ne divan, filma dhe reviste. Dhe ca gjera te mira per te ngrene. Jo domosdoshmerisht te gatuara...
Ju uroj te diele te embel dembele! E meritojme te gjithe nga njecik dembelizem, apo jo?!

4 comments:

 1. Kjo eshte e diela qe une dua, per te cilen enderroj gjithe javen, a thua se c'do bej dhe qe me jep me shume kenaqesi. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. po dhe te rrish kot nuk eshte pune dhe aq e lehte mi shoqe!

   Delete
 2. E diela eshte gjithcka kemi per te ushtruar dembelizmin :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. te kishim ca te diela te shume qe ta ushtronim sa c'duhet...!

   Delete